Szukaj
Nawigacja : Strona główna

Filar Usługi Budowlane Sp.z o.o.

Filar Usługi Budowlane Sp.z o.o.


Dane adresowe firmy

Petöfiego 20
31-712 Kraków
WWW: dachy.krakow.pl/
Tel.: 501 685 658

Kategorie:
Usługi budowlane/Dekarstwo i blacharstwo


Oferta firmy


Filar Usługi Budowlane Sp.z o.o.

Membrany dachowe to pokrycie typu lekkiego o wadze około 1,5kg/m² (w przypadku pap termozgrzewalnych wartość ta wynosi ok. 4,2 kg/m²). Kolejną zaletą membran jest ich wysoka paroprzeprzuszczalność - dzięki temu, że jest to powłoka jednorodna, niemocowana całą powierzchnią do podłoża nie istnieje możliwość tworzenia się pęcherzy. Membrany dachowe układane są luźno (nie przywierają całą powierzchnią do powierzchni dachu), co gwarantuje przenoszenie i kompensację naprężeń podłoża.

Technologia ta sprawdza się doskonale do pokryć hal o lekkiej konstrukcji stalowej, będąc materiałem bardziej elastycznym od bitumów i nie tworząc sztywnej skorupy dachu. Membrany zachowują elastyczność do temperatury -30°C (brak zarysowań przy zginaniu) i możliwe jest ich układanie w temperaturach ujemnych. Możliwe jest również ich stosowanie w strefach zagrożenia wybuchem, gdyż nie wymagają użycia otwartego ognia - są pokryciem jednopłaszczowym zgrzewanym gorącym powietrzem. Do zalet membran należą także właściwości przeciwkorzenne, co czyni z nich idealny materiał dla pokryć dachowych balastowych i zielonych. Co ważne, jest to również technologia umożliwiająca szybki montaż.

Membrany dachowe PCV, TPO i EPDM dzięki niezwykle wysokiej odporności na UV i naturalne starzenie (przewidywana żywotność to 40 lat) obejmujemy 150-miesięczną i dłuższą gwarancja na wykonane pokrycia.

W naszych realizacjach stosujemy papy termozgrzewalne oraz papy termozgrzewalne modyfikowane. W przeciwieństwie do tradycyjnych, które wymagały lepiku, nowoczesne papy przytwierdzane są do podłoża poprzez zgrzewanie za pomocą palnika. Dzięki temu pokrycie zyskuje na szczelności oraz zmniejsza się jego podatność na zerwanie i uszkodzenia. Technologa pap termozgrzewalnych jest technologią czystą, szybką w montażu i dwukrotnie trwalszą od technologii pap tradycyjnych (żywotność pap termozgrzewalnych to nawet 30 lat).

Dachy zielone zyskują coraz większą popularność ze względu na swoje właściwości izolacyjne (zarówno termiczne, jak i akustyczne), walory estetyczne czy też korzyści ekologiczne, jakie przynoszą. Doskonale sprawdzają się w miastach, uzupełniając ich architekturę o rekreacyjne tereny zielone oraz łagodząc miejski klimat ze względu na dużo mniejszy stopień nagrzewania się dachu w porównaniu z dachem tradycyjnym.

Ważną cechą tego rozwiązania jest także możliwość wyboru odpowiadającej potrzebom inwestora technologii. Na dachu zielonym stosować można zarówno mało wymagającą uprawę ekstensywną opartą na roślinności odpornej na przesuszanie, jak i uprawę intensywną umożliwiającą swobodę w aranżacji zieleni – przeistoczenie dachu w pełnowartościowy ogród z nasadzeniami krzewów czy nawet drzew.

W przypadku wielu dachów balastowych, do których należą dachy zielone, stosowana jest także warstwa obciążająca pokrycie w postaci posypki żwirowej. Rozwiązanie to chroni pokryte żwirem warstwy przed różnicami temperatur oraz zerwaniem przez porywisty wiatr.

Przy pracach oszkleniowych wykorzystujemy poliwęglan komorowy. Materiał ten jest niezwykle lekki, sztywny i odporny na warunki atmosferyczne. Cechują go także bardzo dobre parametry termoizolacyjne i przepuszczalności światła. Z wykorzystaniem poliwęglanu komorowego realizujemy zarówno świetliki dachowe, jak i rozległe oszklenia pionowe budynków.Opisujące nas frazy: membrany dachowe Kraków, papy Kraków, dachy zielone Kraków, dachy balastowe Kraków, świetliki Kraków, naświetla Kraków

Opis firmy


Filar Usługi Budowlane Sp.z o.o.

O firmie
Filar Usługi Budowlane od 18 lat specjalizuje się w usługach dekarskich na dachach płaskich. W tym czasie możemy poszczycić się udaną współpracą z wieloma inwestorami i generalnymi wykonawcami. Realizujemy zarówno duże i wymagające projekty przemysłowe, jak i drobne inwestycje mieszkaniowe. Jesteśmy partnerem otwartym na technologiczne preferencje Inwestora i jednocześnie kompetentnym doradcą dzięki doświadczeniu w technologiach:


pap termozgrzewalnych (ponad 50 000 m² pokrytych dachów)
membran dachowych PCV, TPO, EPDM (ponad 200 000 m² pokrytych dachów)
dachów zielonych i balastowych
oszkleń z poliwęglanu komorowego


Obejmujemy Inwestora kompletną obsługą dekarską nieograniczającą się jedynie do remontów, napraw i robót dodatkowych.

Przeprowadzamy audyty dekarskie dostarczające Inwestorowi kompletnych informacji na temat zarządzanych powierzchni dachowych z uwzględnieniem dokładnych obmiarów powierzchni pokryć i elementów nadbudowy (jak tynki czy obróbki blacharskie), dokumentacji fotograficznej obiektów, szczegółowych opisów ich stanu technicznego zaleceniami i propozycjami remontowymi wraz z określeniem stopnia pilności i wyceną.

Na podstawie wyników audytu i kompetentnych zaleceń remontowych, opracowujemy plan remontowy dachów Inwestora, w elastyczny sposób dzieląc pracę na etapy. Wybieramy technologie szybkich i ekonomicznych napraw dachów, zapewniając ich stały serwis także w sytuacjach awaryjnych.


Dane adresowe firmy


Filar Usługi Budowlane Sp.z o.o.
Petöfiego 20
31-712 Kraków
WWW: dachy.krakow.pl/
Tel.: 501 685 658


membrany dachowe Kraków, papy Kraków, dachy zielone Kraków, dachy balastowe Kraków, świetliki Kraków, naświetla Kraków


Mapka dojazdu do firmy


Filar Usługi Budowlane Sp.z o.o.

Formularz kontaktu z firmą


Filar Usługi Budowlane Sp.z o.o.
Formularz kontaktowy został wysłany! Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak będzie to możliwe
Imię*:
Email*:
Telefon*:
Galeria firmy


Filar Usługi Budowlane Sp.z o.o.


Pozdrawiamy serdecznie, Filar Usługi Budowlane Sp.z o.o.